Uus ja rangem seadus korrastab lototurgu

13. veebruar 2001, 16:00

Rahandusministeeriumis on valmimas uus loteriiseaduse eelnõu, mille eesmärgiks on korrastada loteriiturgu, suurendades kontrolli loteriikorraldajate tegevuse üle ja parandada hasartmängumaksu laekumist riigieelarvesse, teatas rahandusministeeriumi pressiesindaja. Maksimaalset tähelepanu on pööratud loteriimängijate huvide paremale kaitsmisele.

Seaduse projekt on oluliselt rangem oma eelkäijast ning seab loteriikorraldajatele senisest rohkem piiranguid.

Autorite hinnangul parandab uus eelnõu heategevuseks mõeldud raha sihtotstarbelist kasutamist ning suurendab raha kasutamise läbipaistvust, vähenevad võimalused rahapesuks.

Rahandusministeerium esitab eelnõu eelnevaks arutamiseks ka valitsuse kabinetinõupidamisele.

Lähtudes senisest loteriitegevuse praktikast on loteriimängijate huvide kaitseks loteriide korraldamisele esitatud väga kõrged turvanõuded. Turvalisemaks muutub ka toetusraha jagamise süsteem.

Seaduse mõtte kohaselt korraldatakse loteriisid heategevuslikul eesmärgil loterii tuludest tagastamatu rahalise abi andmiseks Eesti kultuurile, spordile, teadusele, haridusele, meditsiinile, sotsiaalhooldusele või keskkonnakaitsele.

Umbkaudu 95% maailma riikidest on antud üleriigiliste loteriide korraldamise õigus riigile kuuluvatele äriühingutele, Eestis on loteriide korraldamise õigus riigi omanduses oleval Eesti Lotol.

Eelnõu on saadetud kooskõlastamisele kõigile ministeeriumidele. Eelnõu ja selle seletuskirjaga saab tutvuda Rahandusministeeriumi koduleheküljel www.fin.ee

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing