Tartus analüüsitakse Eesti-Vene majandus-ja kaubandussuhteid

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 12:52

Piiriülese Koostöö Keskus, Välispoliitika Instituut ning Kagu-Eesti Logistika Arengu Sihtasutus korraldavad homme ja ülehomme Tartus Emajõe Ärikeskuses konverentsi 'Euroopa Liidu integreeriv roll Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni majandus- ja kaubandussuhete arendamisel', kirjutab EPL Online.

Konverentsi eesmärk on juhtida tähelepanu piiriülese koostöö tõhustamise ja piiriregiooni arendamise vajadusele, samuti Eesti-Vene majanduskoostöö ja kaubandussuhete parandamisele Euroopa Liidu laienemise kontekstis.

Konverentsist võtavad osa Eesti, Venemaa, Taani ja Rootsi riigiasutuste, ärisektori ja mittetulundusühingute esindajad, sealhulgas Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves, Vene suursaadik Eestis Konstatin Provalov ning Rootsi suursaadik Eestis Elisabeth Borsiin Bonnier.

Eesti ja Venemaa kõrgemad riigiametnikud annavad konverentsil ülevaate kahe riigi valitsustevahelisest, regionaalsest ja majandusalasest koostööst.

Konverentsist osavõtvad ärimehed tutvustavad probleeme, mis takistavad reaalset majanduskoostööd. Kõne alla võetakse ka Tartu ja Pihkva vahelise laevaliikluse taaskäivitamine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing