TTÜ tudengid osalevad maailma suurima toiteallika loomises

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 10:15

Täna sõlmib kõrgtehnoloogiafirma AS Estel Pluss töölepingud kolme Tallinna Tehnikaülikooli tudengiga, kes hakkavad koos Saksa tuumauuringute keskusega välja töötama maailma kõige võimsamat toiteallikat, teatas firma esindaja.

Estel Plussi juhatuse esimehe Sergei Frolovi sõnul on omatoodangule orienteeritud ja välisturgudel edukalt konkureeriv ettevõte alati olnud aldis teadusmahukale toodangule ning teeb tihedat koostööd mitmete tuntud rahvusvaheliste uurimiskeskustega, sh mitme TTÜ instituudiga.

Estel Pluss sõlmib täna koostöölepingu ka rahvusvahelise tudengiorganisatsiooniga ESTIEM Estonia, kelle haruorganisatsioon tegutseb ka tehnikaülikoolis. ESTIEMi esindaja Jelena Plotkina sõnul võimaldab koostöölepe Esteliga leida uusi praktikakohti tehnoloogiatudengitele ning tutvustada ettevõtte toodangusuundi välisriikides.

Estel Pluss on Euroopa üks vanimaid ettevõtteid, mis on asutatud 1870.aaastal. Esteli põhitoodanguks on võimsad elektrimuundurid, transformaatorid, pooljuhtseadmed. Ettevõtte toodangut kasutavad mitmed maailma juhtivad metallurgiakombinaadid, keemiaettevõtted, elektri- ja soojusenergiajaamad, veepuhastusjaamad, lennujaamad. Praktiliselt kogu toodang läheb välismaale.

Esteli kontserni eelmise aasta käive ületas 40 miljonit krooni ning puhaskasum 5 miljonit krooni. Käesoleva aasta prognoosi kohaselt peaks käive juba teist aastat järjest suurenema ligi 60% võrra.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing