16. veebruar 2001, 00:00

Nokia positsioon maailma suurima mobiiltelefonide müüjana kindlustus läinud aastal. Ericssonil õnnestus aga hoolimata Siemensi jõulisest spurdist säilitada kolmas koht, selgub turuanalüüsifirma Dataquest andmetest.

Nokia müüs aastal 2000 kokku 126,4 miljonit telefoni, mis teeb turuosaks 30,6%. Teine oli Motorola 60 miljoni telefoniga, turuosa vastavalt 14,6%.

Ericsson oli kolmandal kohal 41 miljoni telefoniga, mis teeb turuosaks 10%. ÄP Online

Suprema kinnitas oma ülevaates Eesti Telekomi eelmise aasta majandustulemusi analüüsides, et ettevõtte aktsia on keskmise riskiga ja seda tasub endiselt osta. Telekomisektori tulevikuperspektiiv on Suprema arvates positiivne.

Kuid kuna neljanda kvartali tulemused jäid Suprema prognoositud tulemustele veidi alla, siis kahandab Suprema pärast Eesti Telekomi auditeeritud tulemuste saabumist aktsia hinnasihti, mis praegu on 126 krooni tasemel.

Hetkel kaubeldakse Eesti Telekomi aktsiaga Tallinna börsil 80,5 ja 82 krooni vahel. ÄP Online

Ericsson ja IBM teatasid täna Ericssoni pressiteatega koostööst, et aidata finantsteenustefirmadel mobiilinterenti teenuseid pakkuda.

Kaks firmat arendavad ja rakendavad tehnoloogiat, mis võimaldab lisada kõrge väärtusega, suure käibega Business-to-Client teenuseid, nagu varahaldus, konto kasutamine, mobiili teel kauplemine, krediitkaardi- ja maksehoiatused.

Liit kombineerib Ericssoni traadita telekommunikatsioonide kogemust IBMi finantsteenuste ja infotehnoloogiakogemustega. ÄP Online

Investeerimispank Trigon jättis Saku Õlletehase eelmise aasta majandustulemuste põhjal aktsiale neutraalse hinnangu.

Samas tõstis ta seoses prognoositust veidi paremate eelmise aasta käibe- ja kasuminäitajatega aktsia aastalõpu hinnasihi 66 kroonini.

Eile andis Eesti Ühispank Saku aktsiale müügisoovituse ja kolme kuu hinnasihiks 60 krooni. ÄP Online

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:09
Otsi:

Ava täpsem otsing