Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

GB Railways ähvardab Edelaraudteest loobuda

15. veebruar 2001, 08:06

Edelaraudtee erastaja GB Railways võib rongifirma erastamisest loobuda, kui riik ei hüvita mitmeid aasta alguses esile kerkinud kulutusi, kirjutab Postimees.

Edelaraudtee praegused juhid ei ole nõus tasuma Eesti Raudteele 34 miljonit krooni infrastruktuuri mulluse kasutamise eest, 22 miljonit krooni mullust kahjumit, 15 miljonit koondamistasusid ning enne erastamist Edelaraudtee veeremi remondiks riigi poolt võetud laenu ligi 40 miljoni krooni suurust tagasimakset.

?Kui riik ei nõustu nende summadega midagi ette võtma, siis on küllalt tõenäoline, et GB Railways ei suurenda veebruari lõpuks 100 miljoni võrra firma aktsiakapitali, sest see pole selliste kulutuste juures majanduslikult mõttekas,? lausus Edelaraudtee praegune juht Henn Ruubel.

Ruubeli sõnul on nendes kuludes kõige kummalisemad just esimene ja viimane.

Tema sõnul võib GB Railways aktsiakapitali siiski laiendada, kui riik nõustub vähemalt osaliselt kulusid ise kandma. Kuid sellisel juhul tuleb laienduse tähtaega pikendada. Vastava taotluse koos Edelaraudtee omapoolse nägemusega kulude kustutamisest esitab firma juhtkond erastamisagentuurile täna hommikuks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing