Keskkonnaministeerium keelab Tallinna põlispärnade raiumise

15. veebruar 2001, 08:03

Tallinna linnavalitsuse kava asendada Kaarli puiestee 130aastased pärnad noorematega ähvardab läbi kukkuda, sest linn peab põlispuude mahavõtmiseks saama loa keskkonnaministeeriumilt, kes keeldub seda andmast, kirjutab Postimees.

Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna spetsialisti Urve Sinijärve sõnul on Kaarli puiestee allee looduskaitse all, mistõttu kõikide puude mahavõtmiseks ja nende asendamiseks uute puudega tuleb linnal saada ministeeriumilt selleks enne luba.

?Ministeerium ei kavatse seda luba anda,? lausus Sinijärv. ?Lähtume dendroloogide tehtud uuringust, et 80 protsenti allee puudest on heas korras. Kunagi tuleb need puud tõepoolest välja vahetada, kuid mitte praegu.?

Tallinna Botaanikaaia dendroloogide Olev Abneri ja Jüri Elliku hinnangul olid uuritud 103 puust vaid neli oluliste vigastustega ja peatselt väljalangevad. 82 puud hindasid spetsialistid väärtuslikuks ning soovitasid alleel kasvavad puud alles jätta.

Kuigi Tallinna linnaaednik Tiina Tallinn ja looduskaitseametnik Indrek Jalakas kinnitasid eile, et Kaarli puiestee allee pole riikliku looduskaitse all ja puude mahavõtmine ei nõua eraldi ministeeriumi luba, tunnistas säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja Toomas Tauts vastupidist.

Tautsi sõnul on vanalinna ümbritsev haljastusvöönd tervikuna kaitse all, kuid selle täpseid piire pole määratud. Ta lisas, et linnavalitsuse poolt ligi kuu aega tagasi volikokku saadetud Vabaduse väljaku detailplaneering aga täpsustab seda, haarates looduskaitse alla ka Kaarli allee.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing