Hullulehmatõve diagnoosimiseks küsitakse valitsuselt raha

16. veebruar 2001, 13:23

Põllumajandusministeeriumis täna teist töökoosolekut pidanud komisjon, mille eesmärk on hullulehmatõve sissetoomist ja levikut ennetavate tõrjemeetmete väljatöötamine, tegi ettepaneku esitada valitsusele rahataotlus kiirdiagnostika uuringute läbiviimiseks.

?Siiani on meie laborid uurinud proove klassikalisel meetodil histoloogiliselt, st mikroskoobi all,? sõnas põllumajanduseministeeriumi pressiesindaja Kai Maran.

Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi korraldab riigihanke laboriseadmete ostuks, mis võimaldavad analüüsida ka kiirdiagnostika meetodil. Sel viisil on kavas uurida tuhandet riskigruppi kuuluvat veist.

Komisjoni liikme põllumajandusministeeriumi veterinaaria- ja toiduosakonna juhataja Hendrik Kuuse sõnul ei saanud kontrollimisel kinnitust oletus, et Eestisse on imporditud lähiaastatel Saksamaalt piimaasendajaid. Küll on imporditud piimaasendajaid Euroopa teistest riikidest, kuid need piimaasendajad on olnud taimse päritoluga.

Komisjoni kuuluvad ka Tervisekaitseinspektsiooni peadirektor Tiiu Aro, Tarbijakaitseameti peadirektor Helle Aruniit, minister Ivari Padar jt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing