Maaklerid: 0,01 dollarit on liiga suur hinnasamm New Yorgi börsil

19. veebruar 2001, 09:38

Kauplejad nii New Yorgi börsi (NYSE) põrandal kui maaklerfirmades kaebavad, et suuremate aktsiakoguste juures on 0,01 dollarit liiga suur mõõtühik (hinnasamm) kiireteks muutusteks. See põhjustavat mõnede aktsiate kauplemisel likviidsuse vähenemist, kirjutab Financial Timesi internetiväljaanne.

New Yorgi börsi esimees Richard Grasso ütles, et kauplejatele on aktsiahindade näitamine ja tehingute tegemine murdude asemel dollarites ja sentides on kaasa toonud masenduse.

Murdudest dollarites ja sentides kauplemisele üleminek tekitas NYSEle peavalu kolmandal nädalal peale sisseviimist.

Grasso ütles, et on veel liiga vara öelda millised muudatused, kui üldse, sisse viiakse. Grassol oli reede hommikul kohtumine maaklerfirmade ja teiste finantsinstitutsioonidega teemal mida saaks teha olukorra normaliseerimiseks.

Paljud suurte aktsiakoguste kauplemise taga on väikeinvestorid, keda esindavad investeerimis- ja pensionifondid, kellele pidi murdudelt kauplemise üleminek dollaritele ja sentidele kasuks tulema.

Samas on NYSEl suuremgi probleem. Suured institutsioonid kauplevad üha enam börsiväliselt. Selline trend kahandab likviidsust NYSEl ajal, mil konkureerivate börside võistlus võtab hoogu üles.

NYSE on loonud komisjoni, kes hakkab nimetatud küsimustega tegelema.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing