Gunnar Bark lahkub Autolivist

19. veebruar 2001, 12:25

Aprillis toimuval aktsionäride koosolekul vahetab Autolivi juhatuse esimehe kohal Gunnar Barki välja Jay Stewart. Stewart tuleb Ameerika firmast Morton, mille auto turvaseadmete osakond 1997. aastal Autoliviga liideti. Formaalselt on Autoliv nüüd Ameerika ettevõte.

Barki sõnul plaanis ta pensionile minna juba 1996. aastal, kuid siis takistas seda aktuaalseks muutunud ühinemine Mortoniga.

?Gunnar Barkil on suured teened Autolivi muutmisel napilt 200 miljoni Rootsi krooni suuruse käibega väikest kohalikust ettevõttest maailmaturu liidriks autode turvaseadmete alal,? kiitis Stewart eelkäijat.

Autolivil on täna umbes 30 000 töötajat 30 riigis. Firmale kuulub pool Euroopa turust ning 30% USA turust. Jaapanis on turuosa väiksem.

Autotööstuse konjunktuuri langus mõjutab negatiivselt ka Autolivi. Läinud aasta neljandas kvartalis kahanes firma kasum järsult ning USAs on plaanis koondada umbes 1000 töötajat. Suurtes probleemides olnud DaimlerChruysler on Põhja-Ameerikas Autolivi üks suuremaid kliente.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing