Jalakäijad tunnevad kõnniteel hirmu

19. veebruar 2001, 08:06

Esmakordselt Eestis korraldatud liiklusalane küsitlus selgitas, et kolmandik Tallinna jalakäijatest tunneb end autodest ohustatuna vöötrajal ja kõnniteel, kus neil liiklusseaduse kohaselt on eesõigus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskkonnaministeeriumi ja Tallinna linnavalitsuse tellimusel Emori korraldatud küsitluse ?Transport, keskkond ja elukvaliteet Tallinnas? 607 vastanuist tundsid end liikluses enim ohustatuna 20-29aastased noored.

Tallinna liikluspolitsei ülemkomissari Alo Kirsimäe sõnul paistab jalakäijate olukord liikluses viimasel ajal paranevat. ?Me oleme viimastel kuudel spetsiaalselt jälginud juhtide käitumist vöötradadel ja suhtumine jalakäijasse paistab paranevat,? rääkis Kirsimäe. ?Üldine olukord ei parane täielikult muidugi kuu või kahega. Selleks läheb aasta või paar.?

Ülemkomissar Kirsimäe sõnul kurdavad autojuhid tihti, et jalakäijad ise astuvad demonstratiivselt auto ette ja tekitavad liiklusohtliku olukorra. ?Aga kõnniteel ei vabanda juhi käitumist siiski midagi,? ütles Kirsimäe. ?Me saame pidevalt kaebusi, kus sõiduk on kõnniteel inimesi seganud. Viimane raske õnnetus oli aasta lõpus, kui kõnniteel olnud jalakäija surnuks sõideti.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing