Pärnu tervisekaitselabori tõendid kehtivad ka välismaal

20. veebruar 2001, 08:41

Pärnu tervisekaitsetalituse mikrobioloogialabor teeb nüüd uuringuid, mille metoodika tugineb euronõuetele ja tulemusi tunnistatakse rahvusvaheliselt, kirjutab Pärnu Postimees.

?Otsus akrediteerimise kohta on tehtud, ootame kinnitavat teavet paberil,? ütles Pärnu tervisekaitsetalituse mikrobioloogialabori juhataja Siiri Rauk. ?Kui see on saabunud, väljastame tõendid vastava märkega.?

Pärnu tervisekaitsetalituse juhataja kohusetäitja Jelena Sova kinnitas, et see on tunnustus, kui Pärnus tehtud toiduaineanalüüse ei pea kliendid enam Soomes, Rootsis või mujal Euroopas uuesti teha laskma.

Tervisekaitse inspektsiooni pressinõunik Agnes Jürgens täpsustas, et Eesti akrediteerimiskeskus on Euroopa koostööliidu liige.

?Seega on keskuse akrediteering võrdne kõigi Euroopa Liidu riikide samaväärsete institutsioonide omadega,? ütles ta.

Jürgensi hinnangul oli seni tunnustus ainult Tallinna ja Tartu kesklaboril. ?See tähendab laborile suurt pingutust, alates puhtuse pidamisest ja lõpetades äärmiselt täpse analüüsiprotseduuriga,? märkis Jürgens.

Pärnu labor uurib joogivee, avatud veekogude ja toiduainete mikroobisisaldust. Toiduaineid ja joogivett lasevad juhataja ütlust mööda korraliselt analüüsida tervisekaitseinspektorid ning paljud toiduainete käitlejad, samuti eraisikud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing