Riigikogu enamus tahab Allar Jõksi õiguskantsleriks

20. veebruar 2001, 08:03

Täna hommikul võib parlament lõpetada ligikaudu kolmveerand aastat kestnud põhiseadusliku võimuvaakumi, kinnitades Tallinna ringkonnakohtuniku Allar Jõksi (35) uueks õiguskantsleriks, kirjutab Postimees.

Nii valitsusliidu kui ka opositsiooni fraktsioonidest on Jõks kogunud pigem pooldavaid kui negatiivseid seisukohti, kuid hääletustulemus sõltub ka sellest, kui veenvalt suudab Jõks täna parlamendi ees esineda.

Viimasena teatas läinud nädalal oma toetusest Jõksile opositsiooniline Keskerakond, kes eelmise aasta juulist saadik puuduva õiguskantsleri kinnitamise nimel on valmis seekord loobuma omaenda seisukohtadest õiguskantslerile esitatavate kõrgendatud nõudmiste osas.

Parlamendiliikmed ootavad Jõksilt vastust muu hulgas keerulise teema kohta, kas Eesti saab juriidiliselt astuda Euroopa Liidu täisliikmeks praeguse põhiseadusega või tähendaks euroliitu minek Eesti suveräänsuse piiramist sellises ulatuses, mis vajaks põhiseaduse muutmist. Jõks on lubanud oma seisukoha osas anda ammendava selgituse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing