Valitsus laiendab soodsa eluasemelaenu saajate ringi

21. veebruar 2001, 13:51

Valitsuse eilsel nõupidamisel otsustasid kabineti liikmed laiendada projekti 'Noorpere Kodu' sihtgruppi. Seni said soodsatel tingimustel oma kodu loomisel laenu alla 7aastast last kasvatavad vanemad. Kabineti otsuse kohaselt laieneb laenusaamise võimalus nüüd kuni 16aastast last kasvatavatele vanematele.

Samuti otsustati, et seni diferentseeritud omafinantseerimise määr ühtlustatakse ning see hakkab sõltumata piirkonnast ja eluaseme tüübist olema kõikidele 10 protsenti. Endiselt kehtib võimalus, et uue lapse sünni puhul saab noorpere laenupuhkust kuni 2 aastat.

Valitsuse nõupidamisel otsustati ka, et soodustuste saajate ringi laiendatakse täiesti uue sihtgrupi arvelt ning nüüdsest saavad projekti 'Noore oma kodu' raames soodsatel tingimustel kodu soetada kõrgkooli või keskeri õppeasutuse lõpetanud alla 35aastased spetsialistid, kes on vähemalt 2 aastat täiskohaga töötanud ning ei pruugi olla abielus ega kasvatada lapsi.

Põhimõtteliselt kiideti heaks 'Noore oma kodu' sihtgrupi laenutingimused, mille kohaselt võib summa ulatuda 30 000 kuni 1 500 000 kroonini ning omafinantseerimine vähemalt 10 protsenti laenutagatise turuväärtusest.

Noore Pere laene on koostöös sihtasutusega KredEx väljastanud Hansapank, Eesti Ühispank, Sampo Pank ja Hansa Liising.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing