Tsiklipubi juures saab näha haruldast bussi

Tõnu Tramm 22. veebruar 2001, 12:20

Täna saab Tallinnas, Endla ristmiku läheduses Ülase tänaval asuva Bikers Pubi juures näha haruldast hõbedast Airstream bussi, mis oli varem kasutusel Hollywoodi staaride riietusbussina.

Enam kui 11 meetri pikkune hõbedane ja kiiskav buss on sõitnud Euroopa teedel alates sügisest 2000. Nüüd jõudis ta ka Eestisse. Bussi omanikuks on viskitootja Jim Beam, kes kasutab seda oma toote reklaamimise eesmärgil.

Täna õhtul saab näha bussi Pärnus, klubi Mirage juures, homme Pärnu kesklinnas, kust ta suundub edasi Vljandisse ja Tartusse. Pühapäeva õhtuks saabub buss tagasi Tallinnasse ööklubi Decolte juurde.

Airstream"i disaini esitleti kõige esmalt ajakirjas Popular Mechanics aastal 1934. Kolm aastat hiljem alustas Wally Byam firmaga Airstream Inc ja pühendas enda elu Ameerika kõrgkvaliteetsete haagiste ja haagissuvilate loomisele. Enam kui 30 aastat on Airstream Inc olnud volitatud tootma erisõidukeid NASA kosmoseprogrammi jaoks. Ka esimesed astronaudid, kes saabusid kuult, transporditi karantiini Airstreamiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing