Pärnu Uue Kunsti Muuseum näitab Picasso't ja Witkinit

22. veebruar 2001, 14:20

Tähelepanuväärsemad uudisteosed taas avatud Pärnu kunstimuuseumi püsiekspositsioonis on Pablo Picasso 'Pankur' (1969) ja USA kunstniku Joel Peter Witkini 'Corpus medius' (2000).

Märtsis 1969 lõi Picasso 29 imaginaarset portreed, need on maalitud värvilisele kartongile ning kujutavad väljamõeldud tüüpe - kuningat, kuningannat, musketäre, armukesi ning teisi tegelasi Prantsuse ajaloost.

Witkini tööd 'Corpus medicus' eksponeeriti aastavahetusel Louvre"is toimunud näitusel 'Antiigi mõju kaasaegsele kunstile'.

Eesti kunstnike uudisloomingust on muuseumi püsiekspositsioonis esindatud nüüd Ly Lestbergi, Leonhard Lapini, Ruth Huimerindi taieseid. Nende omandamist on rahaliselt toetanud nii vabariigi Kultuuriministeerium kui ka Kultuurkapital.

Pärnu Uue Kunsti Muuseumi kogud on paisunud juba nii suureks, et kataksid mitmekordselt olemasoleva ekspositsioonipinna. Olukorrale loodame leevendust saada südasuveks, mil peaks valmima L. Lapini ja M. Penjami poolt projekteeritud muuseumi laiendamise esimene ehitusjärk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing