Erastaja varjas osalusi Rail Estonias

23. veebruar 2001, 08:04

Eesti Päevalehe andmeil on Eesti Raudtee erastamiskonkursi võitnud Rail Estonia suurim aktsionär John Orrison, kes on siiani avalikkusele väitnud, et Rail Estonia suuromanik on rahvusvaheline konsultatsioonifirma Kingsley Group.

Rail Estonia juhina esinenud John Orrison kontrollib läbi World Raili nimelise firma ligi 40 protsenti kogu Rail Estonia pakkumisest, kinnitavad EPLi kasutuses olevad dokumendid.

Avalikkusele on Rail Estonia seni väitnud, et 90 protsendi aktsiate omanik on rahvusvaheline konsultatsioonifirma Kingsley Group.

EPLi andmeil peaks Orrisoni osalus olema teada ka erastamisagentuuris, kuid nimekirjas, mille agentuur esitas nõukogu liikmele Ignar Fjukile Rail Estonia pakkumisega ametlikult seotud isikute kohta, on Orrisoni nimi ?unustatud?. Fjuk sai nädal tagasi nõukogu istungil järelepärimise peale paberi viie tundmatu nimega. Fjuki hinnangul näitas nimekiri, et agentuur püüab jätkuvalt vassida ja hämada.

?See nimekiri polnud kindlasti mitte täiuslik ega täpne,? ütles erastamisagentuuris Eesti Raudtee erastamist korraldav Katrin Kivi. Tema sõnul oli tal nõukogu istungi ajal vähe aega põhjalikku nimekirja koostada. ?Käisin korra väljas ja vaatasin esimesed ettejuhtuvad nimekaardid,? rääkis Kivi.

Robert Griffin, Stephen Wickershon, James Rabley, Richard Tyson ja Davis Miller, luges Fjuk kokku talle antud paberile kirjutatud nimesid. Täna hommikuks peab agentuur esitama Fjukile kui nõukogu liikmele kõik Rail Estoniaga seotud isikud ning nende tausta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing