Viljandi volikogu hakkab tuhande inimese palka tõstma

23. veebruar 2001, 08:29

Viljandi linnavolikogu asub täna arutama eelnõu, mille järgi peaks tõusma tuhande linnakassast palka saava inimese töötasu, kirjutab Sakala.

Varem sai osa õpetajaid palka riigilt, kuid käesolevast aastast laekub töötasu neile linnaeelarvest. Valitsus andis tänavu Viljandile 27 miljonit krooni, millest tuleb 300 pedagoogile palka maksta ja neile täiendkoolitust anda ning koolidele õpikuid osta.

Kui volikogu täna linnavalitsuse ettevalmistatud eelnõu heaks kiidab, tõuseb seni riigipalgal olnud õpetajate töötasu 15 protsendi võrra.

Volikogu arutab täna ka ligi 700 munitsipaalasutuse töötaja palga kergitamist. Nende hulgas on veel 300 õpetajat, kes said ka varasematel aastatel töö eest raha linnakassast.

'Varem linnalt raha saanud ja riigipalgal olnud pedagoogide töötasu vahel on tekkinud suured käärid ning pingelisele eelarvele vaatamata tuleb meil ka esimeste palka tõsta,' selgitas Viljandi linnapea Peep Aru.

Kui üldhariduskooli õpetaja miinimumtasu kavatseb volikogu kinnitada pedagoogi kvalifikatsioonist lähtudes, siis teistel munitsipaalasutusel plaanivad linnajuhid tõsta palgafondi, et asutuse juht saaks ise otsustada, kellele rohkem maksta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing