Vene majandus jahtub järk-järgult

26. veebruar 2001, 13:06

Venemaa sisemajanduse kogutoodang (SKT), mil eelmisel aastal kasvas 8%, peaks tänavu suurenema 4-5% ja tuleval aastal 3%, ennustab Venemaa rahandusministeeriumi ekspertide rühma juht Jevsei Gurvit?.

Lähiaja majanduse väljavaateid hindab majandusmees heaks, sest tema hinnangul ei suuda välisohud seda eriti haavata. Rubla odavnemine parandas tunduvalt tööstuse konkurentsivõimet. Kasutamata tootmisvõimsuste rakendamisega suudab majandus veel paar aastat toime tulla, kui aga tööstusse investeeringuid ei tule, siis on kasv paari aastaga ammendatud, rõhutab ekspert Helsingin Sanomates.

Venemaa majanduse suurimateks probleemideks nimetas Gurvit? naftahinna kõikumist ja suurt välisvõlga. Näiteks toornaftahinna ühedollariline kahanemine vähendab Venemaa SKTd 0,5%. Välisvõlga tuleb Venemaal lähiaastatel maksta 225-242 mld krooni aastas ja 2003. aastal 329 miljardit krooni.

Moskva majandusinstituudi juht Jevgeni Gavrilenkov nimetab Vene majanduse suurimaks probleemiks aga kapitali väljavoolu. Tema andmeil suundub Venemaalt lääne rahaturgudele üle 430 miljardi krooni aastas, mis moodustab 10% SKTst.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing