Riigikogu erikomisjon tahab uurida kapo tegevust Saaremaal

27. veebruar 2001, 08:22

Kaitsepolitsei tegevust kontrolliv riigikogu erikomisjon tahab uurida, kas kapo tegutses Saaremaa Laevakompanii kontori ja firma juhtide kodude läbiotsimisel õiguspäraselt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikogu Mõõdukate fraktsiooni liige Vambo Kaal väitis, et möödunud nädalal kriminaalasja uurimise raames Saaremaa Laevakompanii kontori, parvlaevad ja firma juhtide kodud läbi otsinud ja dokumente kaasa viinud kaitsepolitsei ületas oma võimupiire.

Kaalu väitel puudub kriminaalmenetluse koodeksis kaitsepolitseiameti alluvusse antud kuritegude loetelus paragrahv, mille alusel kapo Saaremaa Laevakompanii tegevuse uurimiseks kriminaalasja algatas. ?Kui vastab tõele nende ametlik pressiteade, siis nad tegelevad uurimisega, mis ei kuulu üldse nende kompetentsi. Sellist asja peaks uurima majanduspolitsei,? sõnas Kaal eile.

Vambo Kaalu elukaaslane Marge Pervik töötab Saaremaa Laevakompanii Tallinna esinduses ning Kaal on poliitikutest suurimaid firma toetajaid.

Kaitsepolitsei komissar Hannes Kont ütles, et kapo uurib mitmeid kuritegusid, mis formaal-juriidiliselt ei kuulu ameti pädevusse, kuid mida riigiprokuratuur on vajalikuks pidanud kapo menetlusse anda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing