Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sienemale maksis elu liigne usaldamine

27. veebruar 2001, 08:29

Reedel tapetuna leitud Hollandi ärimehele Pier Sienemale sai saatuslikuks liigne usaldus oma Eesti äripartneri Eduard Vintshevit?i suhtes, kes lootis hollandlase hästikavandatud tapmisega teenida kümneid miljoneid kroone, kirjutab Postimees.

Sienema (59) oli andnud aasta tagasi Vintshevit?i (25) kätte kogu oma Eestist aetavate äride esindamisõiguse.

Töötades Pier Sienema firmas Cordex Invest OÜ direktorina, oli Eduard Vintshevit? kõigis tehingutes ka allkirjaõiguslik isik.

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab, et just selle suure õiguse tagant tulebki otsida põhjust, mis tõukas nüüdseks juba kümme päeva trellide taga istunud Vintshevit?i eelmisel aastal Sienema mõrva organiseerima.

Seda oletust kinnitab ka asjaolu, et pärast Sienema tapmist 19. detsembril müüs Vintshevit? maha või kirjutas oma tuttavate nimele mitu hollandlasele Tallinnas kuulunud kinnisvaraobjekti.

Nende hulka kuuluvad näiteks Sienema korter Tartu maanteel, kontor Türnpu tänaval, maja Soo tänaval ja mitu kinnistut.

Politseinikel on aga alust kahtlustada, et kinnisvaraärist laekunud miljonid olid üksnes tühine osa noosist, mida Vintshevit? lootis saada.

Keskkriminaalpolitsei esialgse versiooni järgi plaanis Vintshevit? Sienema mõrva juba väga pikka aega, mõeldes selle läbi viimase pisiasjani, mille hulka kuulus ka mitme alibi fabritseerimine.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing