KGB-leping riigikohtu uurida

27. veebruar 2001, 08:30

Riigikohus hakkab arutama, kas riigiminister Raivo Vare ja KGB kindrali Vjat?eslav ?ironini detsembris 1991 sõlmitud nn puutumatuse-kokkulepe kehtib ka praegu ja kas see annab endistele julgeolekuohvitseridele loa Eestis elada, kirjutab Postimees.

Kui eelmisel kesknädalal andis riigikohtu loakogu menetlusloa NSV Liidu suurima eriteenistuse KGB eksohvitseri ja seetõttu Eesti elamisloast ilma jäänud Aleksandr ?apovalovi kaebusele, viis see Vare-?ironini kokkuleppe poliitilistest kuluaaridest kohtusaali.

Valitsus tugines oma ei-otsust tehes välismaalaste seadusele, mis välistab mittekodanikest endistele KGB-lastele ja nende pereliikmetele Eestis elamisloa andmise. Vare-?ironini kokkuleppe Eesti-poolne originaal on riigikantseleist pärast Savisaare valitsuse võimult lahkumist kadunud. Selle dokumendi avalikuks tulek tekitas mullu sügisel sisepoliitilise tormi.

Siseminister Tarmo Loodus ei välistanud Savisaare või Vare vastu kriminaalasjade algatamist, kuid võttis siis sõnad tagasi.

Riigikogu moodustas Eesti NSV KGB likvideerimise lähemaks uurimiseks erikomisjoni.

Riigikohtu halduskolleegium arutab Vare-?ironini lepingu võimalikku mõju tänastele sündmustele märtsi lõpus või aprilli alguses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing