Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Londonist tulijad desinfitseeritakse Tallinna lennujaamas

28. veebruar 2001, 08:19

Londonist kuus korda nädalas hilisõhtuti Tallinna saabuvate lennureisijate suunamine üle desinfitseerivate vaipade on üks paljudest viisidest, kuidas Eesti on reageerinud suu- ja sõrataudi kollete avastamisele Suurbritannias, kirjutab Postimees.

Kui tavaliselt ei käi veterinaar- ja toiduameti piiriteenistuse ametnikud koos tollitöötajatega igal lennul vastas, siis sellest nädalast alates seda Londoni reiside puhul tehakse. Senisest suuremat tähelepanu pööratakse Inglismaalt tulnute pagasile, kuid enne seda peavad lennukilt tulnud minema üle vaiba, millele on pritsitud desinfitseerivat lahust.

Veterinaar- ja toiduameti piiriteenistuse direktor Vladimir Razumovski rääkis, et see on sellistel puhkudel täiesti tavaline käitumine, mida lennureisijad ei pruugi tähelegi panna.

?Vaip on täiesti tavaline, ainult selle vahega, et sellel on 30-minutilise toimega lahus, mis puhastab jalanõud,? selgitas ta. ?Inimesi tuleb Inglismaalt küll ka näiteks Kopenhaageni kaudu, kuid neil reisidel on otsene risk väiksem ja selliseid abinõusid pole vaja kasutusele võtta.?

Kui veise- ja sealiha sissevedu oli hullulehmatõve ohu tõttu juba varem keelatud, siis nüüd seal puhkenud suu- ja sõrataudi tagajärjel ei tohi Eestisse tuua ka piimatooteid. Juustukoormaga siiapoole teel olnud ühe firma puhul on piiriteenistus sisseveokeeldu juba ka kasutanud.

?Minu teada on praegugi Inglismaal eestlasi, kes teevad seal farmides tööd,?» lausus Razumovski. ?Arvan, et samamoodi inimeste kaudu jõudis suu- ja sõrataud mõnest Aasia riigist ka Inglismaale.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing