Ida-Viru päästejuhte ähvardab kohtuasi

02. märts 2001, 08:07

Kaitsepolitsei toob kohtupinki ametialases lohakuses süüdistatava Ida-Virumaa päästeteenistuse direktori Vassili Rõ?ovi ja tema riisumissüüdistusega asetäitja Valeri Jefimovi, kirjutab Põhjarannik.

Eelmise aasta algul palkas päästeteenistus Jõhvis Pargi 42 asuva kontori ruume remontima ametlikult töötu Sergei Turiku. Päästeteenistuse direktori asetäitja Valeri Jefimov tutvustas teda veebruaris OÜ Dorervalo kaupluse Ehituse ABC müüjatele, lubades mehel võtta päästeteenistuse arvel viimistlusmaterjale.

Turik oli palgatud remontima kaht kabinetti. Pärast tööde lõppu selgus, et ehitusmaterjalid olid läinud maksma 54 200 krooni, Ehituse ABCst päästeteenistusse laekunud arvete kohaselt oli aga Turik võtnud kraami umbes 205 000 krooni eest.

Selgus, et Turik töötas samal ajal veel mitme eraisiku juures ja kasutas ka neil objektidel Ehituse ABCs kehtivat päästeteenistuse krediiti. Jefimov oli andnud talle selleks suulise lubaduse. Kaupluse arved esitas Turik eraisikutest klientidele, kes maksid talle materjalid ja tööraha kinni. Materjalide raha pidi mees tagastama päästeteenistusele, kuid teenistuse raamatupidamisse ei jõudnud midagi.

Pettust uurinud kaitsepolitsei (kapo) uurijad leidsid, et Turiku tegevust kirjeldab kriminaalkoodeksi kelmust käsitlev paragrahv. Jefimov kuritarvitas süüdistuskokkuvõtte järgi oma ametiseisundit varalise kasu eesmärgil ning kapo klassifitseeris tema teo kui riisumise suures ulatuses raiskamise teel. Päästeteenistuse direktorit Vassili Rõzhovi, kes ei kontrollinud oma alluva tegevust, süüdistatakse ametialases lohakuses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing