Õlu kaob öistest kioskitest

02. märts 2001, 08:01

Öise alkoholimüügipoliitika korrastamiseks kogunenud ettevõtluskomisjoni ümarlaud otsustas, et tänavakioskitest ei saa siiani lubatud lahjat alkoholi osta kella kaheteistkümnest kuueni hommikul, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keeld ei puuduta alkoholile spetsialiseerunud poode või kauplusi, kus on eraldi alkoholilett ning poepinda üle 50 ruutmeetri.

Tallinna ettevõtlusameti juhataja Raivo Hein pooldab öise alkoholimüügi piiramist Tartu eeskujul, kus kella 2st kella 6ni öösel müüki ei toimu. ?See on aeg, kus normaalsed inimesed on ennast täis joonud ja parem on, kui nad endale ja teistele ei lähe tüli tegema,? ütles Hein. ?Siis langeb ära ka purjus peaga autoga uue pudeli järele minek.?

Heina hinnangul ei põhjusta ka taoline piirang salaviina pruukimise kasvu öötundidel. ?Need, kes joovad salaviina, joovad seda niikuinii. Kes seni pole joonud, vaevalt et ta nüüd öösel kell kolm seda otsima läheb,? märkis Hein.

Tarbijakaitseameti asedirektor Marje Kokk ütles, et kui inimene leiab, et peab viina saama, siis lauskeelustamine ei seisa tarbijakaitse huvide eest.

Samas pooldab tarbijakaitseamet viinamüügi piiramist või lõpetamist keldripoodides ja tanklates. ?See, et inimene saab viina kätte oma kodu keldripoest, pole ikka õige. Ta peab selleks ikka veidi vaeva nägema,? sõnas Kokk.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing