Võrtsjärve suurvald on maavanema meelest ebaotstarbekas

02. märts 2001, 08:46

Viljandi maavanema Helir-Valdor Seedri arvates ei ole Võrtsjärve ümbritsevate valdade ühinemine reaalne ega mõistlik, kirjutab Sakala.

'See on huvitav mõte, kuid ühise valla moodustamine ei ole kindlasti reaalne,' ütles Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder seitsme Võrtsjärve valla ühinemise mõtet kommenteerides.

Mõtte, et Võrtsjärve ääres asuvad Viiratsi, Kolga-Jaani, Tarvastu, Rannu, Rõngu, Puka ja Põdrala vald võiksid leivad ühte kappi panna, käis hiljuti välja Tarvastu valla taluomanik Märt Müür.

Maavanema sõnul on kõnealustel omavalitsustel Võrtsjärvega seotud kindlasti palju sarnaseid huvisid, kuid sellepärast ei pea nad veel ühinema.

'Ühinemine halvendaks oluliselt valla põhiülesannete täitmist: inimeste teenindamist hariduse, sotsiaalhoolekande ja teistes valdkondades,' ütles Seeder. 'See on omavalitsusliku mõttena ebaotstarbekas.'

Ta toonitas, et järve ümbritsevate valdade elanike liikumisteed ja tõmbekeskused asuvad eri suundades. Seeder nentis naljatamisi, et suurvalla rajamisel oleks ainuke loogiline koht, kuhu keskust teha, keset järve paiknev Tondisaar.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing