Minister Padar on töövisiidil Saksamaal

Inno Tähismaa 05. märts 2001, 11:45

pilt#IvariPadar.jpg#Põllumajandusminister Ivari Padar.> Minister Ivari Padar on täna ja homme külas Saksamaa Sachsen-Anhalti liidumaa põllumajandusministril Konrad Kelleril, teatas põllumajandusministeeriumi esindaja.

Saksa kolleegid annavad ülevaate, milliseid samme astutakse hullulehmataudi ning suu- ja sõrataudi leviku tõkestamiseks ning kuidas toimib Saksamaal süsteem tervikuna.

Täna tutvub minister liidumaa maakorraldus- ja planeerimistoetustega ning ammlehmakasvatusega. 'On ju need teemad Eestis parasjagu väga aktuaalsed - riigikokku on jõudnud uue mahepõllumajandusseaduse eelnõu, ettevalmistamisel on agrokeskkonnaprogrammi ning ammlehmatoetuse käivitamine,' selgitas Padar.

Minister külastab ka ettevõtete gruppi Stöver Produktion GmbH KG, kellele kuulub kaks kartulitöötlemistehast, vorstitoodete tehas ja delikatesside tehas Syke.

Homme on minister jäätmekäitlustehases SARIA Bio-Industries GmbH.

Pühapäeval külastas minister mahepõllumajandustalu Gut Glüsig. Tunnustatud koolitus- ja praktikatalu tegeleb põllumajandussaaduste otseturustusega ja pakub turismigruppidele tellimusel toitlustusteenust. Samuti külastati Kroppenstedteri õliveskit, kes on seadmeid tarninud ka Eestisse, ning teravilja- ja seemnekasvatustalu SEMUNDO-AGRAR Jülich GbR.

Eesti delegatsiooni kuuluvad Eesti saatkonna majandusnõunik Berliinis Hille Kaare, Sachsen-Anhalti Kontaktbüroo juhataja allinnas Peter Voecks, põllumajandusministeeriumi põllumajandusosakonna juhataja kt Mai Talvik, veterinaartegevuse büroo juhataja kt Pille Tammemägi ja välissuhete büroo juhataja Ene Lepp.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing