Haigekassa maksab juhi pensionikindlustust Maailmapanga taksi järgi

06. märts 2001, 12:27

Haigekassa maksab kahe aasta jooksul kinni juhatuse liikme Toomas Palu 15 000kroonise pensionikindlustuse Maailmapanga taksi järgi.

Toomas Palu on praegugi Maailmapanga nimekirjas, kuid ei saa palka selle aja jooksul, mil ta on Haigekassa juhatuse liikme kohal.

Alates 1994. aastast on Palu töötanud Maailmapanga Washingtoni ja Budapesti kontoris Baltimaade ja Ungari tervishoiuprogrammide juhina ning nõustanud Moldova, Ukraina, Gruusia tervishoiusüsteemi.

'845 dollarit kuus on mingi teatud protsent Maailmapanga keskmisest palgast,' kommenteeris Palu suurt kindlustusmakset haigekassa pressiesindaja Kaidi Tingas. 'Neil on selline kokkulepe, et kahe aasta pärast võimaldab Maailmapank naasta Palul nende teenistusse, senikaua aga tuleb Palu tervisekindlustus kinni maksta just sellises summas.'

Koos pensionikindlustusega on Palu kuusissetulek 48 000 krooni.

Haigekassa juhatuse esimees Maris Jesse pole pensionikindlustusest varem avalikkust teavitanud. Ühtlasi on Maris Jesse teinud haigekassa nõukogule ettepaneku määrata nii Toomas Palule kui ka juhatuse liikmele Andres Rannamäele 6000?8000 krooni kuus kompensatsiooni isikliku sõiduauto tööalase kasutamise eest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing