Prokuratuur pani politsei Pärnu elavhõbedalugu uurima

07. märts 2001, 08:49

Kuu aega kestnud tegevusetuse järel hakkab Pärnu politsei lõpuks uurima, kuidas sattus Pärnu elumaja keldrikorrusele ja lähedalasuvale laoplatsile 750 kilo elavhõbedat, mis ületab seni Eestis korraga leitud kogused kümnekordselt, kirjutab Postimees.

Pärnu politsei alustab elavhõbedaloo uurimist tänu Pärnu prokuratuurile, kes algatas esmaspäeval kriminaalmenetluse paragrahvi järgi, mis käsitleb muu hulgas mürkaine ebaseaduslikku valmistamist, omandamist, hoidmist, vedu või edasisaatmist.

Nende tegude eest on ette nähtud arest või kuni kolmeaastane vabadusekaotus.

Pärnu prokuratuuri vanemprokurör Ly Tartu ütles, et nad ei algatanud menetlust varem seetõttu, et ootasid, millal politsei ise seda teeb. Kuna aga politsei polnud elavhõbedaloo uurimiseks kuu aja jooksul midagi teinud, andis asjale ametliku käigu prokuratuur, kust materjalid lähevad neil päevil uurimise alustamiseks politseile.

?Me ei teinud seda ajaleheartikli pärast,? kinnitas Tartu. ?See oli meil nagunii päevakorral, ainult et ajaleht jõudis kirjutada enne, kui meie kriminaalmenetlust alustada.?

750 kilo elavhõbedat tuli päevavalgele 9. veebruaril. Osa inimestele ohtliku mürgiga täidetud balloone seisis kõigile kättesaadavas kohas Kiige 7 elumaja keldris, teine osa lähedalasuvas laos.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing