Esmaspäev 24. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Jüri Mõis, sihtmärk nr 1

07. märts 2001, 08:12

See pole sugugi juhus, et Keskerakond on Mart Laari ja Toivo Jürgensoni asemel suunanud oma rünnakuteraviku hoopis Jüri Mõisa vastu, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Tänini pole esitatud umbusaldusavaldust peaministri ega teede- ja sideministri vastu, ehkki põhjust selleks oleks opositsioonil küllaga. Selle asemel esitatakse järjepanu ja palju väiksemate pattude pärast umbusaldusavaldusi Tallinna linnapea vastu. Miks siis nii?

Vastus on väga lihtne. Hoolimata sellest, et teede- ja sideministrist on äpardunud Edelaraudtee ja Eesti Raudtee erastamise tõttu saanud valitsuse suurim pigilind ning peaminister pole veel pildiskandaali lõpuni põdenud, on just Jüri Mõis kolmest Isamaaliidu liidrist kõige nõrgem.

Isamaaliidu asutajaliikmete Jürgensoni ja Laari positsioon on Mõisast tugevam, sest nende selja taga on kindlalt oma erakond. Ent tavaliste Isamaaliidu liikmete ning üha rohkem ka erakonna liidrite jaoks pole vaid kaks aastat tagasi erakonnaga liitunud linnapea ?oma? mängija.

Viimasel nädalal on Mõis aga ületamas erakonnakaaslaste taluvuse piiri, sest ta sekkus koos Meelis Laoga Eesti Raudtee erastamisesse pärast seda, kui Rail Estonia oli avalikkuse ees täiesti täis teinud nii enda kui kogu erastamisprotsessi maine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing