Viirus "Alasti Naine" jõuab Euroopasse

09. märts 2001, 11:58

Teisipäevast massiliselt USAs levima hakanud uut viirust 'Naked Wife' ('Alasti Naine') on nüüd oodata ka Euroopasse.

Viirus levib EXE failina ehk programmifailina, mida saab kasutaja arvutis käivitada. Kui fail on käivitatud, levitab ta end ja võib kustutada Windowsi operatsioonisüsteemi tööks vajalikke faile. Viirusetõrjuja McAfee on muutnud hoiatust sellest viirusest keskmiselt riskitasemelt kõrge riskitasemeni.

NAKEDWIFE on nn. Trooja Hobuse tüüpi viirus, mis levib Microsoft Outlooki kaudu, levitades end kõigile selle aadressiraamatus olevatele aadressidele. Kui programm, mis kirja lisandiga saabub käivitatakse, avatakse ekraan, kus on kiri 'JibJab loading.' Sel ajal kustutab Trooja Hobune DLL, INI, EXE, BMP ja COM laiendiga failid.

Viiruse poolt välja saadetav e-kiri sisaldab teemareal (Subject) teksti 'FW: Naked Wife' ja kirja sisuks on 'My Wife never look like that :), Best Regards.' Lisatud on lisand ehk attachment nimega NakedWife.EXE.

Kui nakatunud arvutist on kirjad välja saadetud, kuvatakse teade 'You"re now (F-----!) (c) 2001 By BGK (Bill Gates Killer).' Lihtsaim viis viirusest hoidumiseks on mitte avada elektronkirjale lisatud EXE või muid tundmatu laiendiga lisandeid.

NAKEDWIFE nimeilise viiruse vastu saab abi juba kõigilt suurematelt viirusetõrjujatelt.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing