Võimuliidu parteid võtsid parlamendis teineteiselt hääli

09. märts 2001, 09:28

Riigikogu juhatuse eilsetel valimistel jättis neli-viis isamaalast hääletamata Toomas Savi poolt, mispeale seitse-kaheksa reformierakondlast ei andnud oma hääli Tunne Kelamile, kirjutab Postimees.

Kui Savi võis tehtud rahuloluga öelda, et riigikogu esimehena toetas teda 101liikmelise parlamendi enamus - 51 saadikut, siis Kelam kogus asespiikri valimistel kõigest 44 koalitsioonipoliitikut.

?Arvestades küllaltki keerukaid asjaolusid, on see hea tulemus,? nentis Kelam.

Mitmed Reformierakonna poliitikud väitsid Postimehele, et kuna neil on teada neli või viis ühe opositsioonipartei saadikut, kes hääletasid Savi poolt, siis järelikult neli-viis Isamaaliidu liiget jättis oma toetuse andmata. ?Vastasel juhul pidanuks Savi saama vähemalt 55 häält,? väitis reformierakondlane ega teinud saladust, et vastuseks jättis seitse-kaheksa tema parteikaaslast Kelami poolt hääletamata.

Teiseks asespiikriks valitud Peeter Kreitzberg (Keskerakond), kes vahetas välja kaks aastat sellel kohal töötanud Siiri Oviiri, nimetas 36 poolthäält oma elu parimaks tulemuseks. ?27 inimest on meie fraktsioonis, järelikult üheksa toetushäält tuli väljastpoolt,? ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing