Kranich plaanib Stroomisse ministeeriumide linnakut

12. märts 2001, 08:15

Põhja-Tallinna linnaosa kava muuta Stroomi randa piirav mets puhkepiirkonnaks ähvardab läbi kukkuda, kui valitsus viib ellu keskkonnaminister Heiki Kranichi plaani kolida ministeeriumid südalinnast Stroomi metsa, kirjutab Postimees.

Ehkki keskkonnaministeerium on linnavalitsusega kokku leppinud üksnes keskkonnaministeeriumi hoone ehitamiseks vajaliku 5,9hektarilise krundi ja selle naabruses oleva 22,4 hektarit hõlmava kahe krundi riigile jätmises, tahab Kranich riigile saada veel 16,5hektarilist krunti ja 65 hektarit metsa Stroomi ranna ääres.

Põhja-Tallinna linnaosa on kavandanud sinna puhkeala, kus oleksid jooksu- ja suusarajad, spordiväljak, lõkkeplatsid. Lisaks on hipodroomi taha kavas rajada laste ratsabaas.

Keskkonnaminister seevastu loodab sinna rajada terve ministeeriumide linnaku, kuhu kõik ministeeriumid kolida.

?Ministeeriumide kolimine on valitsuses arutusel, sest hooned asuvad raskesti ligipääsetavates kohtades ning väga kallitel kruntidel Tallinna kesklinnas,? ütles Kranich.

Keskkonnaministri hinnangul ei pruugi 22,4hektarilisest alast riigihoonetele piisata, kui ka teised ministeeriumid südalinnast välja Põhja-Tallinna kolivad, ent Kranichi väitel ei rikuks ministeeriumide linnaku rajamine linnaosa plaane ega metsa.

?Riigil pole mingit kavatsust hakata büroohoonete ehitamiseks puid maha raiuma ja ministeeriumilinnaku rajamine ei takista puhkeala loomist,? sõnas Kranich.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing