Rein Voog sai 40 000 palka pluss luksusauto

13. märts 2001, 09:08

Tallinna volikogu esimehel Rein Voogil õnnestus palgatõusuga kõrvuti hankida riigihankekonkurssi välistades luksusauto, kirjutab SL Õhtuleht.

Linnavolikogu esimees sõidab veebruarist kalleima Peugeot?ga, mida Eestis müüakse. Kolmeliitrine masin sööb palju bensiini, kuid pakub selle vastu kiirendust 8,1 sekundiga nullist sajani. Auto poehind ületab märgatavalt pool miljonit.

Riigiametnikud satuvad kimpu, kui peavad endale personaalauto ostma või liisima. Liialt head autot ei saa, sest ühelt poolt on hinnal piir ees, teiselt poolt tuleb korraldada hankekonkurss. Voog valis hoopis teise tee. Ta rentis auto osaühingult Resnos.

?Resnos on meiega seotud küll,? tunnistab Peugeot`sid müüv Kommest Auto. ?Jah, meil on hea äriidee: rendime uusi Peugeot?sid, siis pääseb ostja esimesest sissemaksust, mis paljusid liisimisest eemale peletab,? kinnitab Resnose töötaja Liina Malva.

Resnose teeneid kasutades pääses Rein Voog autohinnapiirangutest ja hankekonkurssidest. Miks just Peugeot? kasuks otsustati, ei õnnestunud eile Rein Voogilt küsida. Tema mobiiltelefon oli vähemalt keskpäevast alates välja lülitatud.

Maksumaksja peab välja laduma 16 000 krooni kuus, et volikogu esimees Tallinnas lahedalt liikuma pääseks.

Rein Voogi teenistus riigikogu liikmena on 25 339 krooni kuus. Volikogus saab Voog hüvitust, mille suuruseks on määratud 50 protsenti Jüri Mõisa palgast. Kokku teenib Rein Voog siiski tublisti rohkem kui Eesti president või peaminister.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing