Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

16. märts 2001, 00:00

Financial Times: USA ja mitme teise riigi otsus keelata suu- ja sõrataudi kartuses kõigi ELi lihatoodete ja kariloomade import sunnib ELi abi otsima Maailma Kaubandusorganisatsioonist, kui keeldu ei tühistata. ELi tervishoiuvoliniku David Byrne'i sõnul on keeld liialdatud ja ebavajalik reaktsioon probleemile, mille ulatus piirdub Inglismaa ja ühe piirkonnaga Prantsusmaal. ELi hinnangul võivad USA sanktsioonid blokile ära jäänud kaubavahetusena maksma minna 400 miljonit eurot aastas.

Lisaks USAle ja Kanadale on ELi lihatoodete impordi keelustanud Austraalia, Uus-Meremaa, Lõuna-Korea ja Norra. Mitmed riigid, sh Slovakkia ja Ungari, on peatanud ka ELi teravilja impordi.

Financial Times: EL kardab Ameerika-meelsuse poolest tuntud Poolast võimalikku Trooja hobust USA huvidele ELs ning on hakanud tulevase liikmesriigi seisukohtadele ja hoiakutele enam tähelepanu pöörama. "Pole salata, et mõned liikmesriigid näevad Poolas tugevalt lõhestatud lojaalsusega riiki," ütles üks diplomaat. Eriti puudutab see kaitse- ja välispoliitika küsimusi. Poola soovib võrdselt hästi läbi saada mõlemaga. Kaitseküsimuste kõrval on riik majandusliku tuleviku sidunud kindlalt ELiga, mille arvele langeb 70% Poola väliskaubandusest.

Bizness&Baltija: 7. juunist võivad Vene pangad sulgeda Läti pankade korrespondentkontod, kui Venemaa keskpank ei kustuta Lätit offshore-riikide nimekirjast.

Vene keskpanga uue korralduse järgi on offshore-riikide pankadele kehtestatud ranged piirangud, millest mööda saab vaid täites nõuded, mis pole Läti pankadele jõukohased. Läti Panga president Einars Rep?e taotleb Vene keskpangalt Läti staatuse muutmist, selgitades, et Lätis on maksukoodustusega erimajanduspiirkondi, kuid offshore-staatus on selge liialdus.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing