Läti-Vene pangandussidemed katkemas

15. märts 2001, 11:44

Selle aasta 7. juunist võivad Vene pangad sulgeda Läti pankade korrespondentkontod, kui Venemaa keskpank ei kustuta Lätit selleks ajaks offshore-riikide nimekirjast, kirjutab majandusleht Biznes Baltija. Eelkõige tähendaks see Läti pankade varade vähenemist ning probleeme SRÜ riikide kodanikele.

Venemaa keskpanga 7. märtsist jõustunud eeskirja järgi välispankade korrespondentkontode avamisest Venemaal tuleb kõik kontod 7. juuniks ümber registreerida. Offshore piirkondade pankadele on aga kehtestatud ranged piirangud, millest ?pääsevad? vaid pangad, mille omakapital on 100 miljonit eurot (1,6 miljardit Eesti krooni) või rahvusvaheline reiting AAA. Läti pankadest ei vasta ükski neile tingimustele.

Veebruaris saatis Läti keskpanga juht Einars Rep?e lehe andmeil Venemaa keskpanga juhile Viktor Gera?t?enkole kirja, milles taotles Läti väljaarvamist offshore-riikide mustast nimekirjast.

Läinud aasta lõpus oli Läti pankade kontodel 967,8 miljonit latti (26,6 miljardit Eesti krooni) mitteresidentide raha. Läti oludes on mitteresidendid valdavalt SRÜ ning eelkõige Venemaa kodanikud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing