Ühe muna müük teeb majapidamisest talu

15. märts 2001, 08:48

Riigikogus teisipäeval vastu võetud talu mõiste seadus võtab maakodu pidavalt linnamehelt võimaluse oma suvemaja taluks nimetada ning turismitalugi pole enam talu, kirjutab Postimees.

Ka kalakasvatusele spetsialiseerunud majapidamist ei saa enam taluks nimetada, sest õige talu tegeleb riigikogulaste otsuse kohaselt vilja või loomade kasvatamise ja müügiga. Kui aga võtta maakoju üks kana, kes muneb ühe muna ning müüa see muna naabrimehele, võib ennast pidada juba talunikuks ning oma majapidamist taluks.

Statistikaameti senise talu definitsiooni kohaselt on talu maal või linnas elava pere majapidamine, kelle maakasutus on registreeritud maakatastris ja kus omatakse vähemalt üht hektarit põllumajandus- või metsamaad.

Uue talu definitsiooni kohaselt on talu põllumajandustootmisega tegelev majapidamine.

Seadusemuudatuse ühe algataja, rahvaliitlase Ants Käärma sõnul peaks talu mõiste kindlaksmääramine olema esimene pääsuke teel taluseaduse vastuvõtmisele.

Riigikogu pole taluseaduse vastuvõtmisega ligi kümmekonna aasta jooksul hakkama saanud. Talu mõiste seadusega ei kaasne Käärma kinnitusel praegu iseenesest veel mingeid õigusi ega ka kohustusi, küll aga võivad need tekkida taluseaduse vastuvõtmisega.

Talu olemasolu teiseks eelduseks peale tootmise on ka selle kandmine kinnistusraamatusse.

Käärma hinnangul ei saa üksnes kalanduse või turismindusega tegelevat majapidamist tõepoolest enam taluks pidada, küll aga teeb sellest talu põllumajanduslik tootmine kas või kõrvaltegevusena.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing