USA tehnoloogiaaktsiad taganesid esialgsest tõusust

Peeter Koppel 16. märts 2001, 10:49

Eile suure ?hurraa? ja tõusuga alustanud Nasdaq taandus päeva alguse enam kui kaheprotsendilisest tõusust ning lõpetas tarkvara- ja mikrokiipe tootvate ettevõtete aktsiate nõrkuse tõttu miinuses.

Maailma teiseks suurim tarkvaratootja Oracle <GR#US.ORCL> kaotas ootustele vastanud majandustulemuste eel 8,56 protsenti ning sulgus 14,69 dollaril. Oracle aktsia on oma 52-nädala tipust kukkunud juba 67 protsenti.

Maaklerite hinnangul on investorite usaldus aktsiaturu suhtes saanud tõsise löögi ning edasine kauplemine püsib lähiajal investorite närvilisuse tõttu heitlik ja ilma konkreetse suunata.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> lõpetas 1,59 protsenti madalamal allpool psühholoogiliselt olulist 2000 punkti piiri 1940,80 punkti tasemel.

New Yorgi börsil valitsesid positiivsemad meeleolud ning <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine suutis päeva lõpuks kerkida 0,58 protsenti 10 031,28 punkti tasemeni.

Dow aitasid plussi finantssektori aktsiad nagu J.P. Morgan <GR#US.JPM>, Citigroup <GR#US.C> ja American Express <GR#US.AXP>. Alles kolmapäeval oli finantssektor läbi teinud tõsise kukkumise põhjuseks USA pankade tõenäoliselt üleval olevad riskid Jaapani pankades. Kergendus finantssektoris tuli pärast seda kui kolm suuremat Jaapani panka näitasid üles initsiatiivi majanduses valitsevate probleemidega tegelemiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing