Börsiülevaade: Eesti Telekom aktsia uuel madalaimal tasemel

19. märts 2001, 14:35

Peale paaripäevast püsimist 70 krooni tasemel sattus Eesti Telekomi aktsia täna taas löögi alla odavenedes päevaga 1,4% ja sulgudes järjekordselt kõigi aegade madalaimat taset tähistava 69 krooni tasemel.

Kukkumise tagajärjel venisid täna märgatavalt üksteistest kaugemale nii Telekomi ostu- kui müüginoteeringud. Ehk lahtiseletatuna ei ole investorid praegusel hinnatasemel eriti huvitatud Eesti Telekomi aktsia ostmisest ega ka eriti müümisest.

Suure ebalikviidsuse tõttu kannatas täna aga kogu Tallinna börs tervikuna. Börsipäeva käive küündis vaid 5 mln kroonini ehk oli võrreldav jõulupühade eelsete väljasurnud päevadega.

Aktiivsusetusest andis tunnistus ka vaid 65 registreeritud börsitehingut, mis jääb keskpärasele aktiivsusele enam vähem kaks korda alla.

Eelmine nädal ärakukkunud huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu pöördus täna tagasi kergeks ostuhuviks, mille tulemusena vedas Hansapanga aktsia end 135 kroonini ehk 0,2% reedesest tasemest kõrgemale.

Aktsia osas pole suurt ülesliikumist aga oodata enne seda, kui ei saabu uusi uudiseid Balti pangandusturu ümberstruktueerimise, eriti aga Hansapanka puudutavate sündmuste osas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing