Börsiülevaade: aktsiad jätkavad tänagi pendeldamist

19. märts 2001, 10:00

Hansapanga aktsia sulgus reedel peale suurt kõikumist 134,72 kroonil jäädes neljapäevase sulgemishinnaga praktiliselt muutumatuks.

Samas on aga enam vähem kindel, et kohaliku börsi liideraktsia pole kaugeltki praegusel tasemel stabiliseerunud ja aktsiahind jääb ka lähipäevadel tugevasti kõikuvaks.

Ebastabiilsust ja edasist kõikumist võib prognoosida ka teistele Tallinna Väärtpaberibörsil noteeritud aktsiatele.

Kõikumise taga on lisaks ärevatele meeleoludel välisturgudel veel endiselt see, koduturg ootab endiselt uudiseid Hansa- ja Ühispanga edasise saatuse kohta.
Teadmatus turul aga üles minna ei luba.

Reedel hiilgas Tallinna börs üle pika aja suurte plokktehingutega, mille tulemusena kerkis börsipäeva käive võrreldes keskmisega üle kahe korra jõudes tugeva 31,6 mln kroonini.

Surprema Securities maakler Sten Sumberg kinnitas Äripäevale, et turul võisid liikuda aktsiapakid, mis olid vabanenud optsioonidest. Lisaks sellele tõdes Sumberg, et vabanenud optsioonide alusvaraga täiteti turul arvatavasti üht suuremat ostuorderit.
Hansapanga aktsiatega kaubeldi möödunud nädala viimasel päeval kokku 24,4 mln krooni väärtuses.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis reedel maandus ajaloo madalaima 70 krooni tasemeni võib täna jätkata pendeldamist antud taseme ümber ja pole välistatud aktsiahinna sulgumine alla 70 krooni taseme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing