USA aktsiaturud kukkusid reedel taas järsult

Peeter Koppel 19. märts 2001, 09:34

Ühendriikide aktsiaturud tegid reedel läbi mõõduka müügipaanika, mis viis Dow tööstuskeskmise allapoole 9900 ja Nasdaqi üldindeksi allapoole 1900 punkti piiri.

Järjekordse aktsiatest vabanemise soovi tingis üha jätkuv tehnoloogiaettevõtete kasumihoiatuste laine ning üha kasvav ebakindlus selle suhtes, mida võtab Föderaalreserv intressimäärade suhtes ette 20. märtsil peetaval vabaturukomitee korralisel istungil.

Praeguseks oodatakse Föderaalreservilt juba pretsedenditut 75baaspunktilist baasintressi alandamist, kuid seda võimalust toetavaid fakte siiski napib. Nimelt näitas ootustele vastav tootjahinnaindeks reedel küll, et inflatsioon on kontrolli all, kuid Michigani ülikooli tarbijausalduse baromeeter näitas samas tarbijausalduse mõningast kasvu. Viimane aga muudab 75baaspunktilise intressilanguse ebatõenäoliseks ning kui baasintressi langetatakse vähem, võivad turuosalised sellele reageerida taas müügilainega.

Reedel ei pääsetud ka kasumihoiatustest. Oma esialgseid prognoose olid halvenenud majanduskeskkonna tõttu sunnitud kärpima maailma suurim personaalarvutite tootja Compaq <GR#US.CPQ> ja maailma suuruselt teine tarkvaratootja Oracle <GR#US.ORCL>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus 2,56 protsendi võrra madalamal 1891,03 punkti juures. See on üldindeksi madalaim tase alates 18. novembrist 1998.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine lõpetas 2,07 protsenti madalamal 9823,41 punkti tasemel. Viimati liikus Dow sellel tasemel 14. märtsil 2000.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing