Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Estonija raamatupidaja sai tapmisähvarduse

Inno Tähismaa 24. märts 2001, 12:11

Vähem kui kaks nädalat pärast venekeelse päevalehe Estonija omaniku Vitali Haitovi matust sai uueks sihtmärgiks selle ajalehe pearaamatupidaja, kes sai tapmisähvardusega telefonikõne, kirjutab Postimees.

«Sina oled järgmine,» kuulis teisipäeval oma telefoni vastu võtnud Estonija pearaamatupidaja mehehäält ütlemas vene keeles. Seejärel kõne katkes.

Väidetavalt tehti Estonija pearaamatupidajat shokeerinud ähvarduskõne ühest Tallinna telefonitaksofonist ja helistaja isik on siiani teadmata.

Sisepaanika vältimiseks ei teatanud Estonija omanikud ähvarduskõnest toimetusele.

Politsei hoidub väljapoole andmast vähimaidki vihjeid Haitovi tapmise järel algatatud uurimise kohta. «Me räägime siis, kui kurjategija on käes,» teatas politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg.

Küll aga nõustuvad eravestlustes kõik politseiallikad väitega, et Haitovi tappis professionaalne palgamõrvar. Võimalik, et nii tapja kui ka tema autojuht telliti Eestisse Venemaalt, nad uurisid siin oma tulevase ohvri liikumisteid, harjumusi ja päevakava.

Haitov tundis kuklas killeri hingust mitu kuud ette. Ühe oletuse järgi seetõttu, et oli omal käel uurides jõudnud lähedale inimesele, kes tellis aasta tagasi tema poja Mariani tapmise.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing