Tööd alustas Saaremaa võimsaim pesumaja

26. märts 2001, 09:13

Lisaks reedel avatud pesumajale kavatseb Kuressaare Sanatoorium oma vanas maja 15. juuniks käiku anda veel uue basseini ja nelja rajaga bowlingusaali, kirjutab Meie Maa.

?Kuna sanatooriumi pesupesemismahud on seoses uue hoone avamisega tunduvalt kasvanud, leidsime kuu aega tagasi, et mõttekas on ehitada oma pesumaja,? ütles sanatooriumi juhataja Enn Rettau.

Eile avatud pesumaja on ehitatud sanatooriumi vana hoone restorani endistesse laoruumidesse. Tehnika viimase sõna järgi sisustatud pesumaja suudab kahe vahetusega pesta 565 kg pesu ööpäevas. Sanatoorium ise annab pesu 290?300 kg ööpäevas ja rahuldab nädalas enda vajadused 2,5 päevaga. Ülejäänud aega saab kulutada teiste klientide teenindamisele.

?Olen töötanud varem kahes pesumajas ja võin julgesti öelda, et see siin on Saare maakonna võimsaim ja kõige parema tehnikaga sisustatud pesumaja,? kinnitas pesumaja juhataja Merle Tamjärv.

Pesumaja sisustus on Itaalia-Belgia päritolu. ?See on hea, et seadmed on täiesti uued, see annab garantii. Peamine näitaja on masinate ökonoomsus,? lisas Tamjärv.

Sanatooriumi nõukogu esimehe Prits Libliku sõnul lisandub pesumajale lähiajal veel keemiline puhastus. Koos keemilise puhastusega läheb pesumaja maksma umbes 1,8-2 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing