Pärnoja: Ülo Sarve jätkamine sõltub temast endast

26. märts 2001, 10:20

Riigihangete ameti peadirektori Ülo Sarve ametis püsimine sõltub eelkõige temast endast, ütles majandusminister Mihkel Pärnoja Postimehele.

'Kui Ülo Sarv saab dokumentidest aru teistmoodi, kui on dokumentides kirjas, siis on see Sarve, mitte minu probleem. Tema asi on veel kord kirjad läbi lugeda, vajaduse korral küsida lisainformatsiooni ja siis otsustada, mida ta oma seni avaldatud ütlustega peale hakkab,' rääkis Pärnoja.

Sarv kritiseeris möödunud nädalal teravalt majandsminister Mihkel Pärnoja. Sarv väitis, et erastamisagentuuri nõukogu esimehena Pärnoja valetas, kui palus rahapuudusel tagasi lükata Eesti Raudtee erastamisnõustaja leidmiseks korraldatud riigihankekonkursi pakkumised.

Sarve kinnitusel pakkus PricewaterhouseCoopers kogu Eesti Raudtee erastamise nõustamist - nii esimest kui ka teist etappi - kokku 12 miljoni krooni eest. Erastamisagentuuri nõukogu eelistas aga mitu korda kallimat GIBBi pakkumist.

?Ma ei tea, kui palju oleks läinud lõpptulemusena maksma Eesti Raudtee erastamise nõustamine, kui nõustamisleping oleks sõlmitud PricewaterhouseCoopersiga, sest riigihankekonkursi pakkumine on üks asi, aga nõustamisleping oma täies mahus on teine asi,? lükkas Pärnoja ümber väited, et PricewaterhouseCoopersi eelistamine oleks aidanud riigil raha säästa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing