Võimuliit katsub reisironge taas ümber jagada

28. märts 2001, 08:10

Edelaraudtee toetusmiljonite ümberjagamisega üritavad kolmikliidu parteid leevendada rongide seiskamise umbsõlme, mis eriti Lõuna-Eesti inimestes on tekitanud pahameeletormi, kirjutab Postimees.

Valitsus andis eile toetava hinnangu parlamendis arutatavale eelnõule, mis lubab Edelaraudtee toetamiseks 2009. aastani antavat 845 miljonit krooni kasutada lisaks Tallinna-Viljandi ja Tallinna-Pärnu suunalisele rongiliiklusele ka Tallinna-Tartu-Valga ja Tallinna -Narva suunal.

?See tähendab võimalust, et Kagu-Eestis ja ka Virumaal rongiliinid taastatakse,? ütles eile peaminister Mart Laar.

Laar tunnistas, et Edelaraudtee paljude rongide seismajäämine oli suures ulatuses valitsusepoolne viga. Nüüd on tema sõnul küsimus, millal ja kui suures osas rongiliiklust taastada. Ühel või teisel kujul saabub lahendus paari kuuga, lubas Laar eile.

Kui palju ronge lisandub, sõltub peaministri väitel riigikogu eelseisva otsuse lõppvariandi sisust ja Edelaraudtee-poolsest pakkumisest.

Rongide seismapaneku eest oma toetusreitingule hävitavalt madala taseme teeninud teede- ja sideminister Toivo Jürgenson ütles eile, et Tallinna-Tartu liinile võiks tema nägemuses lisanduda veel üks rong. «Vastasel korral ei ole meil võimalik arendada kahe keskuse vahelist reisirongiliiklust tervikuna,» mainis Jürgenson.

Tema sõnul on vähe ka üks rong nädalavahetustel Valgani, kuid näiteks vähemrentaablile Valga-Võru liinile ei pane reisirongi ka uus ümberjagamine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing