Gennadi Ever võtab üle venekeelset ajalehte Estonija

28. märts 2001, 08:32

Venekeelse päevalehe Estonija endise juhi ja suuromaniku Vitali Haitovi mõrva järel on Tallinna volikogu liige Gennadi Ever Estonijas enda kätte haaranud nii lõviosa aktsiapakist kui ka juhatuse esimehe ehk vastutava väljaandja ametikoha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Estonija peatoimetaja Ilja Nikoforov ei soostunud lehe ülevõtmist ja Everi etteotsa trügimist kommenteerima.

Vene ringkondade väiteil ei saanud Ever ja tänavu 10. märtsil mõrvatud Vitali Haitov viimasel ajal omavahel läbi.

Erimeelsuste üks põhjusi oli aktsiaosalus Estonijat väljaandvas ASis Rukon-Info. Ehkki Vitali poeg Marian Haitov mõrvati eelmise aasta 3. aprillil, kogunesid aktsionärid Mariani kui Rukon-Info nõukogu liikme asemiku valimiseks alles tänavu 22. veebruaril ehk 16 päeva enne Vitali Haitovi mõrva. Seda tehti notar Mae Milleri juuresolekul ning ilma Everi osavõtuta ? teda esindas advokaat Aivar Pihlak. Uueks nõukogu liikmeks sai siis Mariani lesk Viktoria Haitova.

Nädal tagasi, 21. märtsil olid Rukon-Info aktsionärid taas koos ning selle tulemusena saigi firma juhatuse esimeheks Gennadi Ever. Asjaosalised ise keelduvad toimunut kommenteerimast. Ehkki otsused saadeti registreerimiseks ka äriregistrisse, kus need polnud aga veel eilseks Rukon-Info toimikusse pandud.

Usaldusväärse allika väitel on nendes otsustes fikseeritud ka aktsionäride uued osalused. Kinnitamata andmeil kuulub nüüd Gennadi Everile 78-89 protsenti Rukon-Info aktsiatest, olenevalt sellest, kas Everi kasuks loobus aktsiatest ainult Vitali lesk Ljudmilla Haitova või ka Mariani lesk Viktoria Haitova.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing