Haldusreformile tänavu 2,5 miljonit

29. märts 2001, 09:46

Tänavuseks aastaks on siseministeeriumi eelarves haldusterritoriaalseks reformiks ette nähtud 2,5 mln kr, mis kulub peamiselt rahvaküsitluste korraldamiseks ning ekspertide töötasudeks, kirjutab Maaleht.

Haldusreformiga tegeleb siseministeeriumis koos lepinguliste ekspertidega 13 inimest.

Kogu reform läheb siseministeeriumi andmetel maksma 150?200 mln kr.

?Praeguseks kulunud summat on raske arvutada, kuna valitsus on ülesanded jaotanud sotsiaal-, rahandus-, justiits- ja siseministeeriumi vahel ning suurelt jaolt tegelevad reformi ettevalmistamisega maavanemad,? ütles siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu asekantsler Deiw Rahumägi.

Rahumäe väitel saab esimestest reaalsetest summadest rääkida siis, kui maavanemad on esitanud arvutused, milliseid investeeringuid infrastruktuuridesse haldusterritoriaalne ümberkorraldus nõuab.

Rahumägi peab reformi praeguseks võtmeküsimuseks seda, kas omavalitsused oskavad kõiki võimalusi ära kasutada ja enda jaoks kõige paremaid otsuseid langetada. ?Tõenäoliselt tuleb Eesti umbes 50?60 piirkonnas korraldada ka rahvaküsitlus,? märkis ta.

Praegu on Rahumäe sõnul käimas reformi ettevalmistamise etapp, mis lõpeb 8. mail, mil siseminister Tarmo Loodus esitab valitsusele ettepanekud. Seejärel otsustab valitsus reformi algatamise.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing