Lääne-Virumaa mees tahab talu nimeks Pullipeeru

29. märts 2001, 09:29

Lääne-Virumaa Laekvere vallavolikogu peab otsustama, kas lubada kohalikul elanikul Aare Sammelil panna oma talule nimeks Pullipeeru, mida kohanimeseaduse järgi võib tõlgendada labase või halvustavana, kirjutab Pärnu Postimees.

?Uurisin vanu kohalikke kohanimesid, kuid midagi huvitavat ei leidnud. Ühel õhtul kargas pikema mõtlemiseta pähe Pullipeeru,? seletas Paasvere külas elav Sammel nime saamislugu. ?Pärast mõtlemist leidsin, et see on väga sobiv nimi.?

Sammeli sõnade kohaselt on ta aastaid loomi pidanud ja Pullipeeru nimi iseloomustab kodutalu hästi.

Perekonnanime järgi Sammel talule nime panna ei tahtnud, sest see on liiga tavaline. ?Talu nimi peab ikka isikupärane olema,? tähendas ta. Talunik lisas, et ta ei usu, et Pullipeeru nimi kedagi riivab.

Siseministeeriumi kohanimenõukogu sekretär Elvi Sepp ütles, et tema soovitas Laekvere volikogule anda elaniku ebatavalisele nimesoovile roheline tee. ?Kui nimi õnne toob või imagot kujundab, siis las ta olla pealegi,? seletas Sepp.

Laekvere vallasekretäri Margit Halopi väitel ei hakka vallavolikogu talu Pullipeeruks ristimist ilmselt takistama.

?Kui nimi iseloomustab kohta, siis miks mitte. Meil pole selle vastu midagi, kui meie vald niimoodi kuulsaks saab,? seletas Halop. ?Inimesel on vaba tahe panna oma talule tavapärasest nimest midagi erinevat.?

Kui vallavolikogu Pullipeeru nime siiski ei kinnita, võib Sammel volikogu otsuse kohtus vaidlustada.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing