Loomaaia sõralised taudiohus

29. märts 2001, 08:07

Tallinna loomaaed elab Euroopas aina kiiremini leviva suu- ja sõrataudi kartuses, sest kui haigus jõuaks loomaaeda, tekitaks kõigi ohustatud loomade tapmine hindamatut kahju, kirjutab Postimees.

Loomaaia direktor Mati Kaal nendib, et loomade hävitamise korral pole kahju suurust võimalik määrata. Erilises ohus on taudi tõttu kaljukitsed ja mägilambad, aga ka sead, piisonid, antiloobid ja kaamelid.

Kui taud peaks jõudma Eestisse või naaberriikidesse, tuleks loomaaed sulgeda. Seetõttu jääks teenimata umbes kolm miljonit krooni. ?Kui raha ei tule piletitest, peab see kusagilt mujalt tulema, sest loomad tuleb ju hinges hoida,? nentis Kaal.

Kaal selgitas, et loomaaeda ei suletaks mitte paariks nädalaks, vaid terveks hooajaks nagu 1982. aasta suu- ja sõrataudi ajal, mil loomaaed oli kinni kaheksa kuud. ?Tollal olime õnneks suletud talvehooajal, aga nüüd on tulemas peamine külastusaeg,? märkis ta.

Direktori kinnitusel püüab loomaaed end igal võimalikul moel suu- ja sõrataudi eest kaitsta. Eelkõige on lootus desinfitseeritud jalamattidel. Ka sõidukid, mis peavad vältimatult loomaaeda sisenema, sõidavad üle erivahendiga immutatud mati.

Kaal avaldas lootust, et välismaal käinud eestlastel jätkub vastutustunnet mitte tulla vähemalt 48 tundi pärast saabumist loomaaeda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing