Eesti-Türgi majanduskoda näeb koostöös avanevaid turge

29. märts 2001, 18:36

Täna asutati Tallinnas Eesti-Türgi majanduskoda, mille eesmärk on koostöö kaudu hõivata rohkem Ida-Euroopa maade turge ja suurendada omavahelist kaubavahetust.

Eesti-Türgi majanduskoja ühe asutajaliikme, USA nõustamisfirma Trusa International esindaja Noyan Soyaki sõnul on nõukoja eesmärk luua side konkreetsete koostööst huvitatud ettevõtetega. Koostöö võiks tema sõnul efektiivne olla näiteks toidu-, puidu-, tekstiili- ja elektroonikatootmise ning ehitus-ja turismiteenuste valdkonnas.

?Kui nii Eesti kui Türgi ettevõtted on kõrvuti ehitanud Moskvas, siis omavahel koostööd tehes on ka näiteks selles valdkonnas võimalik haarata hoopis suurem turg nii Ida-Euroopas kui Kesk-Aasias,? tõi Soyak näiteks.

Tema sõnul võiks juba üks Türgi kompanii osta Eesti tootjatelt mitu korda rohkem, kui on kogu Eesti-Türgi kaubavahetuse senine maht. ?Kui Eesti on
elektroonikatööstuses seni seotud suuresti Skandinaaviaga, siis sealse tootmise vähendamise riski maandamiseks oleks just sobiv teha ka allhangetöid Türgi elektroonikatootjatele, kes on välisturul üpris tugevalt esindatud,? mainis Soyak.

Majanduskoja asutajate andmetel on Eesti impordis Türgi praegu 242 miljoni krooniga aastas 29. kohal. Eesti eksport Türki annab 94 miljoni krooniga 31. koha.

Eesti-Türgi ärinõukoja asutajaliikmeteks on Eesti Olümpiakomitee peasekretär Toomas Tõniste, konsultatsiooniettevõtte Eco EC Holding juhatuse liige Tauno Loodus, Noyan Soyak ja teine Trusa International esindaja Galip Ilter.

Türgit esindava USA kompanii töötajad nimetasid ka senisest suuremaid võimalusi koostööks spordi, kultuuri ja vastastikkuse turismi vallas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing