Siseminister lubas metallivarastele kadu

29. märts 2001, 08:30

Sadu maaperesid elektrita jätnud ning ainuüksi energiafirmale viimase aasta jooksul 45 miljonit krooni kahju toonud metallivarguste laine on jaanipäevaks möödas, kui siseminister Tarmo Loodus oma sõna peab, kirjutab Postimees.

Värvilise metalli varguste lõppu ennustas siseminister Tarmo Loodus selle nädala alguses Tartumaal rahvale haldusreformi tagamaid selgitades. Ta ütles ühe kuulaja ootamatule küsimusele vastates, et 1. aprillist käivitub metallivarguste vastu võitlemise kava, mida toetavad uued seadused. ?Usun, et jaanipäevaks lõpevad liinivargused ära,? lubas Loodus saalitäie rahva ees.

Tööasjus Ameerikas olevalt Looduselt Postimees eile kommentaare ei saanud, kuid siseministeeriumi sisejulgeoleku analüüsi osakonna juhataja Lauri Tabur kinnitas, et metallivarguste laine lõpp on käega katsutav.

Siseministeerium hakkas probleemiga tõsisemalt tegelema pärast seda, kui peaminister andis Loodusele korralduse valmistada ette konkreetne erinevaid riigiasutusi ja kohalikke omavalitsusi hõlmav tegevuskava. Selle ainsaks eesmärgiks on metalli ebaseaduslikult kokku ostvate inimeste tegevuse lõpetamine, seda ka jõumeetodeid kasutades.

Eesti Energia jaotusvõrgu direktor Toomas Soosaar ütles, et Looduse lausrünnaku idee teeb nende firmale ainult rõõmu, sest olukord on muutunud talumatuks. Ainuüksi ühe kuu jooksul pannakse toime kuni 300 vargust liinidel või alajaamas. Tänavust jaanuari nimetas ta aga hullumajaks - ettevõte kannatas metallivaraste süül 5 miljoni kroonist kahjumit.

Märtsis jõustuv jäätmeseaduse parandus karmistab oluliselt vanametalli kokkuostu tingimusi, mis muu hulgas nõuab värvilise metalli kokkuostu luba tahtvalt firmalt suure lõivu maksmist.

Tabur pakkus, et siis jääb Eestisse ainult paar seaduslikku kokkuostukohta, mis suudavad neile seadusega pandud tingimusi ka korralikult täita.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing